Řešení pro šťastné rodiče šťastných dětí

Vedle co možná nejnižší splátky za dům nám v novém programu Mladá rodina dalo nejvíce práce řešení pro mateřské dovolené. Dnes jsme na toto řešení patřičně hrdí.

Jak celý systém funguje? Předně jsme dojednali z celé hypotéky pro naše mladé klienty další slevu. Nebyla to úplně snadná jednání. Výsledkem je sleva, která nám dává dobrý základ pro pozdější snížení splátek.

Při sestavování modelu financování nově manažerka financí mluví s klienty o budoucí mateřské dovolené. Zjišťujeme orientační čas a hlavně délku doby, po kterou bude klientka na mateřské dovolené. Dnes je možné čerpat mateřskou dovolenou 2, 3 či 4 roky. Podle délky mateřské dovolené nastavujeme budoucí snížení splátky. Pokud od klientů dostaneme na počátku přesné zadání, pak umíme pokrýt snížení splátky po celou dobu čerpání mateřské dovolené.

Několik příkladů, jak se snížení splátky během mateřské dovolené bude projevovat:

A ) Verze minimální splátky

Klienti mají běžnou splátku hypotéky na dům a pozemek 9.740,-Kč. Mateřskou dovolenou předpokládají čerpat v krátké verzi dvou let. Snížení splátky je tak nastaveno pro 24 splátek a snížená splátka hypotéky během mateřské dovolené bude 1.407,-Kč.
Toto řešení budeme doporučovat klientům, kde váha příjmů ženy na celkovém rozpočtu rodiny je velká. A kde budeme potřebovat zásadní snížení splátky při nejkratší variantě mateřské dovolné.

B ) Rovnoměrné řešení

Pravděpodobně nejčastější bude rovnoměrné řešení. Zde předpokládáme standardní tři roky mateřské dovolené. Snížení splátek tedy bude nastaveno na 36 měsíců. Z původní splátky 9.740,- Kč pak splátka klientům klesne během mateřské dovolené na 3.073,-Kč měsíčně.

C) Nejdelší snížení

Připravená je také pro naše mladé klienty možnost řešení mateřské dovolené na čtyři roky. V tomto případě je připraveno snížení splátek na 48 měsíců a splátka klesne na 4.115,- Kč měsíčně.

Nejčastější otázky:

Mohu využít snížení splátky hypotéční bance i v jinou dobu nežli původně plánovanou dobu?

Ano. Při změně času dojde k malému posunutí původních výpočtů. Tedy snížení splátky může být o malý rozdíl jiné, nežli v původně plánovaném modelu. Každopádně založit rodinu nelze plánovat zcela přesně a s posuny termínu naše řešení počítá do obou možných směrů.

Mohu během snížení splátek změnit délku období snížení ? Pokud bych například chtěla z dlouhého přejít na krátké a tím větší snížení?

To bohužel zatím zajistit neumíme. Je možné provést změnu před samotným snížením splátek. Poslední měsíc standardní splátky můžete změnit původně plánovanou délku snížení na jinou. Změna již během snížení možná není. Šlo by o příliš složitou operaci a složitý výpočet.

Budete tuto službu zajišťovat všem klientům či bude nějakým způsobem omezena?

Tuto službu získá každý klient využívající program Mladá rodina bez omezení a dalších podmínek.

Mohu stejného principu snížení splátky využít i u druhého dítěte?

Připravujeme rozšíření tohoto principu i na druhé a třetí dítě. Současná verze programu je připravena na jednu mateřskou dovolenou. Nejpozději v roce 2015 však spustíme rozšířenou verzi na další děti.

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 9.4.2013.
Aktualizováno: 7.4.2013 zpět

http://program-mlada-rodina-2013.ekonomickestavby.com/bulletin1304_39.cz/srovnani-standardu-mlada-rodina.htm
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.