Petr a Kamila mladí klienti po škole

Rádi pracujeme pro mladé klienty. Kamila a Petr jsou pro nás ideálním příkladem řešení pro  mladé  klienty.  Oba čerstvě po škole a oba v dobrém zaměstnání. Celkový příjem páru činí 39.000,-Kč měsíčně a předpokládají další profesní růst. Oba nejprve uvažovali o možnosti nájemního bydlení. Výše nájmů je však odradila. Podstatnou roli v rozhodování sehrálo také plánované založení rodiny. Když hlavně Kamila nechtěla potomka přivést do provizorního pronajatého bydlení.

Výborné nadstandardní příjmy dávaly předpoklad snadného řešení.  Nečekané úskalí jsme překonávali s pozemky. Kamila s Petrem pozemek nejprve hledali prostřednictvím realitních kanceláří. Bohužel se několikrát opakovala situace, kdy informace o pozemcích nebyly spolehlivé a pozemek nabízený jako stavební trpěl vážným neduhem. Později jsme se společně rozhodli využít program Pozemkový servis a o nalezení vhodného pozemku jsme požádali kolegu manažera projektu. Měsíční intenzivní práci odměnil nádherný pozemek v malém městě s infrastrukturou s nedalekou vlakovou zastávkou, která umožní oběma klientům pohodlně dojíždět do Hlavního města za prací. Vlak se ukázal jako skvělá možnost, když cesta do práce trvala oběma 30 minut. Za pozemek v krásném místě s možností volné přírody plnou cest na procházky a cykloturistiku jak klienti chtěli jsme zaplatili 970.000,-Kč.

Za svůj dům zvolila Petra a Kamil zvolili dům Pavla 3. Aby dům zcela vyhovoval představám klientů provedli jsme některé změny projektu. Kamila žádala otevření kuchyně do obývacího pokoje a změnu vstupní chodby. Petr zase vyslyšel naše doporučení na vytápění tepelným čerpadlem. Celková cena domu po požadovaných úpravách byla 3.150.000,-Kč.

V případě těchto klientů jsme financovali celou částku za pozemek i dům. Výsledná splátka hypotéky na 40 let tak vyšla na 11.715,-Kč. Kamila v budoucnu zvažuje zůstat na mateřské dovolené tři roky. Součástí řešení je také snížení splátky hypotéky po dobu 36 měsíců (3 roky)  na částku 4.715,-Kč měsíčně. Je zcela na rozhodnutí klientů kdy se rozhodnou tento bonus začít čerpat. Snížení splátky z 11.715,- Kč na 4.715,-Kč pak našim mladým klientům pomůže prožívat prvé tři roky se svým potomkem bez zbytečného ekonomického stresu.

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 9.4.2013.
Aktualizováno: 7.4.2013 zpět

http://program-mlada-rodina-2013.ekonomickestavby.com/bulletin1304_39.cz/petr-a-kamila.htm
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.